bannerhotel

همه چیز درباره هتلداری

همه چیز درباره هتلداری

صنعت هتلداری یکی از مهم ترین اجزای صنعت خدمات گسترده است که به مشتریانی که نیاز به اقامت شبانه دارند، ارائه می دهد. این ارتباط نزدیک با صنعت مسافرت و مهمان‌نوازی دارد، اگرچه تفاوت‌های قابل توجهی در دامنه وجود دارد. در این مقاله، در مورد صنعت هتلداری، پیوندهای آن با سایر بخش‌های صنعت خدمات، و طیف وسیعی از انواع اقامتگاه‌های هتل و مهمان اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

ادامه مطلب


مدیریت هتل

مدیریت هتل

هتلداری بخشی از صنعت گردشگری به حساب می آید. امروزه تنها داشتن سرمایه برای توسعه هتلداری کافی نیست بلکه دانش، مهارت و توانمندی های نیروی انسانی از جمله مدیران هتل ها عاملی بسیار کلیدی می باشد. مدیر هتل فردی است که با اصول مدیریتی و مهارت های هتلداری از جمله راه های مدیریت کارکنان، نحوه برقراری ارتباط با مشتریان، نحوه استفاده از سیستم های مدیریت هتل و اصول مهمانداری آشنا می باشد. کار مدیر هتل به طور خلاصه مدیریت بر همه امور از نگهداری و نظافت هتل تا مدیریت بودجه و بازاریابی است. مدیر هتل می تواند سرمایه گذار هتل هم باشد و یا تنها پست مدیریت هتل را داشته باشد.

ادامه مطلب


حسابداری در هتل

حسابداری در هتل

علم حسابداری دامنه ای وسیع و گسترده دارد، و هر مجموعه و واحد تجاری بسته به نوع معاملات و کسب و کار از اصول و قوانین حسابداری به شیوه ای خاص استفاده می کند.

ادامه مطلب


خانه داری در هتل

خانه داری در هتل

صنعت هتلداری بسیار رقابتی است و مشتریانی که انتخاب می کنند هتلی را نسبت به هتلی دیگر رزرو کنند، می توانند به برخی از کوچکترین جزئیات برسند. با در نظر گرفتن این موضوع، بخش خانه داری در مشاغل هتلداری برای دستیابی و حفظ مزیت رقابتی و جذب رزرو بیشتر ضروری است. هنگامی که تیم خانه داری شما تمام سیلندرها را شلیک می کند، احتمالاً نظرات مثبت بیشتری را جذب خواهید کرد که می تواند منجر به افزایش رزرو و ارجاع شود. برعکس، اگر تیم خانه داری شما شروع به پایین آوردن استانداردهای خود کند یا اگر به جزئیات توجهی نداشته باشد، می توانید شروع به پیدا کردن مزیت رقابتی خود کنید.

ادامه مطلب


متصدی پذیرش

متصدی پذیرش

اگر شما از ارتباط با دیگران و کمک به آنها لذت می برید و به محیط هتل علاقه دارید، این شغل مناسب شماست. متصدی پذیرش هتل (فرانت آفیس) فردی است که با انواع واحدهای اقامتی اعم از هتل ها و متل ها و...و امکانات آنها آشنایی داشته و مهارت خوبی در جلب میهمانان، پذیرش و ارائه خدمات مطابق با خواسته آنها دارد. پذیرش گر هتل به مهمانان خوش آمد گفته، وضعیت رزرو اتاق ها را مدیریت و به درخواست های مهمانان در طول اقامت پاسخ می دهد. کلیه کارهای مربوط به اطلاع رسانی، رزرواسیون، پذیرش و خروج میهمانان بر عهده پذیرش گر هتل می باشد. در واقع بخش پذیرش، قلب یک هتل محسوب می شود، زیرا اولین برخورد میهمان با پرسنل هتل در این بخش صورت می گیرد.

ادامه مطلب


روابط عمومی در هتلداری

روابط عمومی در هتلداری

روابط عمومی در صنعت هتلداری به چه معناست؟ در بخش هتلداری، بخش اساسی دیده شدن، روابط عمومی است. هتل ها باید به این شاخه از ارتباطات به عنوان بخشی مکمل از تلاش های بازاریابی خود متکی باشند. برای ایجاد روابط برای برند خود و تقویت روایت تجاری خود، ارتباط با رسانه ها ضروری است. علاوه بر این، روابط عمومی ابزاری موفق برای تأثیرگذاری بر رفتار مهمان در مرحله بررسی سفر خریدار است و به شما این امکان را می‌دهد تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و تجربه و ارزش منحصر به فرد هتل خود را بفروشید.

ادامه مطلب


درباره بک آفیس و فرانت آفیس

درباره بک آفیس و فرانت آفیس

شاید شماهم جزو افرادی باشید که هنگام تحقیق درمورد قسمت های مختلف یک هتل کلمه های فرانت آفیس و بک افیس را شنیده اید.

ادامه مطلب


انواع خدمات در هتل ها

انواع خدمات در هتل ها

O.R- Only Room ‎‏ : یعنی اتاق جهت اقامت بدون هیچگونه وعده غذائی‎. ‎ ‎ : B.B- Bed & Breakfast ‎یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه در روز‎

ادامه مطلب


اصطلاحات بکار رفته در هتل ها

اصطلاحات بکار رفته در هتل ها

رزرو هتل فرایندی است که شما پیش از مراجعه به هتل و حتی اقدام به سفر می توانید با انتخاب هتل خود، نوع اتاق و تاریخ سفر در صورت داشتن ظرفیت آزاد، آن را رزرو کرده و در تاریخ مشخص آن را به مالکیت خود در بیاورید و به راحتی در هنگام مراجعه به هتل پذیرش شوید.

ادامه مطلب


تحصیل در رشته هتلداری

تحصیل در رشته هتلداری

با فراوان شدن هتل ها در جهان،نیاز شدید به افراد متخصص در این زمینه احساس شد و در نتیجه این صنعت به یک رشته و مبحث جداگانه و گسترده تبدیل شد به نام رشته هتلداری که در ایران این رشته از پرطرفدار ترین ها در صنعت گردشگری است و با نام مدیریت هتلداری تدریس می شود.

ادامه مطلب


انواع نرم افزار های هتلداری

انواع نرم افزار های هتلداری

سیستمهای کامپیو تری در مدت زمانی که وارد جامعه ما شده اند جای خود را در میان افراد جامعه باز کرده اند.همچنین جامعه نیز نیاز به این سیستمها را احساس کرده است تا بتواند با این سیستمها کارها را روند سریع تر انجام دهد.سیستمهای کامپیوتری نیز نرم افزارهای پیشرفته تری را طلب می کنند،از این رو بر ماست که با ساخت نرم افزارهای لازم این نیازها را برطرف کنیم.

ادامه مطلب


انواع اتاق در هتل ها

انواع اتاق در هتل ها

هتل در واقع یک واژه فرانسوی است و منظور از آن مکانی است که امکانات لازم برای اقامت مسافر را دارا می باشد. امروزه هتل به یک تجارت کارآمد برای ارائه خدمات با امکانات بسیار برای گذراندن اوقات تبدیل شده است. بسیاری از ما هنگام سفر ممکن است اطلاعاتی از دسته بندی انواع اتاق های هتل نداشته باشیم در حالی که انتخاب مناسب می تواند تاثیر بسیاری بر راحتی و آرامش ما در سفر داشته باشند. اتاق ‌های هتل را بر اساس تعداد تخت ‌ها، اندازه اتاق و میزان امکاناتشان طبقه ‌بندی می‌ کنند.

ادامه مطلب


استاندارد های آشپزخانه و رستوران هتل

استاندارد های آشپزخانه و رستوران هتل

رستوران هتل دارای دو بخش کلی است: فضاهای عمومی: بخش‌های عمومی‌در استاندارد رستوران هتل شامل سالن غداخوری رستوران، اتاق مدیریت، صندوق و سرویس‌های بهداشتی است. بخش‌های خدماتی: شامل آشپزخانه هتل که خود از 4 قسمت کلی تشکیل شده: آماده سازی، تهیه غذای سرد و گرم، قسمت سرو غذا و شستشوی ظروف و...

ادامه مطلب


با انواع مختلف صبحانه در هتل ها آشنا شوید

با انواع مختلف صبحانه در هتل ها آشنا شوید

صبحانه های هتل راهی عالی برای مهمانان برای شروع روز است و به هتل شما کمک می کند تا از بقیه متمایز شود. یک صبحانه خوشمزه با گزینه های متنوع می تواند حس خوبی ایجاد کند که در بین بازدیدکنندگان شما باقی بماند. این صفحه مروری بر امکانات صبحانه هتل و نحوه فراتر رفتن از انتظارات مهمانان به شما می دهد.

ادامه مطلب


استراتژی های بازاریابی هتل

استراتژی های بازاریابی هتل

امروزه هر هتل، در منطقه متفاوتی قرار گرفته است بنابراین استراتژی ها بازاریابی برای هر هتل متفاوت است که در این صفحه درمورد تعدادی از آن ها به صورت کلی صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب


بروز ترین استاندارد های صنعت هتلداری

بروز ترین استاندارد های صنعت هتلداری

بروزترین استانداردهای صنعت هتلداری، صرفاً دستورالعمل نیستند؛ بلکه سنگ بنای صنعت هتلداری به شمار می‌روند. آن‌ها ستون فقرات عملیات هر هتلی را تشکیل می‌دهند و بر تمام جنبه‌های خدماتی آن، از دکور اتاق گرفته تا تجربه ناهارخوری تاثیر می‌گذارند.

ادامه مطلب


آشنایی با کلید های کارتی هتل ها

آشنایی با کلید های کارتی هتل ها

اگر به آخرین باری که در هتل بودید فکر کنید، احتمالاً از کلید سنتی استفاده نکرده اید. در عوض، یک کلید دیجیتالی شبیه کارت اعتباری به شما داده شد. ما همیشه شاهد نوآوری هایی هستیم که نحوه تعامل ما با مشاغل و خدمات را تغییر می دهد. صنعت هتلداری برای مدتی پیشگام این نوآوری ها بوده است.

ادامه مطلب


سرویس شاتل هتل چیست؟

سرویس شاتل هتل چیست؟

وقتی در سفر هستید، راحتی می تواند تجربه شما را متفاوت کند یا آن را خراب کند. اینجاست که خدمات شاتل هتل، یک انتقال بی‌وقفه از فرودگاه به محل اقامت و فراتر از آن را ارائه می‌دهد. چه اولین سفر شما به یک شهر جدید باشد یا یک سفر باتجربه قبلی، انتخاب شاتل هتل می تواند سفر شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

ادامه مطلب


6 دلیل استفاده از ویدئو های VR

6 دلیل استفاده از ویدئو های VR

فناوری ویدیوی واقعیت مجازی تعاملی در صنعت مهمان‌نوازی می‌تواند مزیت رقابتی ایجاد کند و به مشتریان این امکان را می‌دهد تا قبل از رزرو هتل تجربه کنند. با این حال، مزایای دیگری نیز برای استفاده از این روش بازاریابی خاص وجود دارد. در این مقاله، با شش دلیل کلیدی که چرا هر هتلی که امروزه کار می‌کند باید ویدیوی واقعیت مجازی خود را داشته باشد، بیشتر آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب


چالش های مدیریت چندنسلی در هتل

چالش های مدیریت چندنسلی در هتل

پویایی نیروی کار امروزی به ما نشان می دهد که یافتن کارمندانی که از گروه های سنی مختلف در کنار هم کار می کنند غیر معمول نیست. از Baby Boomers گرفته تا نسل‌های جوان‌تر مانند کارمندان نسل Z، هر نسل نقاط قوت، دیدگاه‌ها و چالش‌های منحصربه‌فردی را به روی میز می‌آورد. در این صفحه، نیروی کار چند نسلی چیست و به چالش‌های برتر مدیران و متخصصان منابع انسانی خواهیم پرداخت. همچنین بهترین شیوه ها و نکات ارزشمند را برای ایجاد یک محیط کاری هماهنگ و سازنده برای همه به شما ارائه خواهیم کرد.

ادامه مطلب


نحوه مدیریت نظرات هتل

نحوه مدیریت نظرات هتل

در حالی که مدیریت بازدهی، بیشتر به فروش محصول شما به فرد مناسب در زمان مناسب از طریق بهترین کانال های توزیع مربوط می شود، بررسی های آنلاین یک پیوند ابتدایی اما به همان اندازه مهم است که نمی توان آن را نادیده گرفت. تعداد انگشت شماری از بررسی‌های ضعیف می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای بر کسب‌وکار شما داشته باشد و مهمان‌های بالقوه را به جستجوی مکان‌های دیگر برای اقامت سوق دهد. از سوی دیگر، مجموعه ای قابل مشاهده از نظرات مثبت، به کسب و کار شما یک ویژگی بارز کیفیت می دهد. هنگام مدیریت بررسی های آنلاین، تنها چند تاکتیک قوی می تواند استراتژی شما را به طرز چشمگیری تقویت کند.

ادامه مطلب


نکاتی برای بدست آوردن رزرو بیشتر با وب سایت هتل

نکاتی برای بدست آوردن رزرو بیشتر با وب سایت هتل

در مورد بازاریابی هتل، وب سایت شما مهمترین کانال توزیعی است که تا به حال داشته اید. وب سایت هتل شما فقط جایی نیست که مهمانان بالقوه بتوانند اطلاعات کسب و کار شما را مرور کنند. همچنین جایی است که مشتریان می‌توانند مستقیماً رزرو کنند و اطمینان حاصل کنند که مجبور نیستید کمیسیون‌هایی را که معمولاً با آژانس‌های شخص ثالث مرتبط است، دریافت کنید. ممکن است در نگاه اول سخت به نظر برسد، اما تنها چند تغییر می تواند نتایج عظیمی به همراه داشته باشد.

ادامه مطلب


اخرین روند های فناوری در صنعت مهمان نوازی

اخرین روند های فناوری در صنعت مهمان نوازی

این مهم است که نه تنها آخرین روندهای فناوری در صنعت مهمان‌نوازی را پیگیری کنیم، بلکه باید همگام با زمان حرکت کنیم، زیرا این صنعت بسیار رقابتی است و کسانی که خود را تطبیق نمی‌دهند، عقب می‌مانند. انتظارات و نیازهای مشتری به طور مداوم در حال تغییر است. در این مقاله می‌توانید درباره آخرین روندهای فناوری در سال 2024 که شرکت‌های هتلداری باید از آن‌ها آگاه باشند، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ادامه مطلب

FaLang translation system by Faboba