معرفی برخی از اپلیکیشن های مناسب سفر

معرفی برخی از اپلیکیشن های مناسب سفر

Posto
یکی از اپلیکیشن‌های تقریبا جدید در عرصه گردشگری مجازی به‌ویژه برای پیداکردن رستوران‌های خوب و مناسب برنامه کاربردی پوستو است.

ادامه خبر

گورستان شغاب

گورستان شغاب

گورستان شغاب کجاست؟

 معرفی گورستان شغاب
گورستان شغاب یکی از آثار تاریخی بوشهر به شمار می‌رود که قدمت آن به ۴۲۰۰ سال پیش، یعنی دوره ایلامیان بازمی‌گردد. در این قبرستان خمره‌هایی با ابعاد بزرگ و کوچک یافت شده‌اند که محتوی اسکلت اموات هستند. همچنین طبق نظر باستان‌شناسان، نمونه‌هایی از آیین‌های تدفینی از دوره‌های دیگر تاریخی از گورستان کشف شده‌اند. همچنین نشانه‌هایی از قبر‌های دوره اشکانی و ساسانی در قبرستان یافت شده است.در این گورستان سه نوع تدفین مشاهده کرده‌اند:خمره‌های کف اژدری تدفینی یا استودانقبور دستکند صخره‌ایقبور خشگه‌چینگورستان شغاب حدود سال ۱۳۷۷ توسط اداره میراث فرهنگی کشف شد و در این سال در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسید. همچنین در مرداد سال ۱۴۰۰، المان قبرستان شغاب در محل آن نصب و افتتاح شد.

ادامه خبر

معبد مصر

معبد مصر

معبد مصر چطور از آمریکا سر درآورد؟

موزه «متروپولیتن» این روزها ، خانه یکی از معبدهای باستانی مصر است اما امتیاز نگهداری از این بقایای باستانی به سادگی به «متروپولیتن» واگذار نشده است بلکه مجموعه‌ای از عوامل از جمله پول و سیاست در رقابت برای نگهداری از این معبد تأثیرگذار بوده است.

ادامه خبر

FaLang translation system by Faboba